Reklama
 
Blog | Bohumír Šimek

Za Babiše bylo líp?

Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

Ale nepřekvapuje mne to. Andrej Babiš jako komunista pracoval na zahraničním obchodu na pozici, která byla soustavně vytěžována tajnými službami. Úspěšný muž komunistické éry. Člověk, který nehledí na společnost a lidi kolem sebe, hledí jen na svůj prospěch, snadno si nachází dobře placené místečko.

Před Listopadem komunisté ochotně přijali manýry komunistů Sovětského svazu postavené na lži, vyvolávání strachu, závisti a nenávisti, na rektofilii mocným, na protekci a korupci. A komunistická společnost vybudovaná na hříšnosti člověka, na jeho nejhorších vlastnostech, bezostyšně kvetla. Tyto manýry nám komunisti představovali jako typické chování kapitalistů, abychom si nevšimli jedovatých vztahů v komunistické společnosti. Pak mne také nepřekvapuje, jakýže to kapitalismus u nás Václav Klaus budoval. Divný. Takový komunistický!

V Listopadu, výbuchem touhy po svobodě, byla naše společnost nucena zbavit se komunistů. Předlistopadoví komunističtí oligarchové spojili své síly se členy Prognostického ústavu, kde jeho členové pracovali pod přímým dohledem ruských tajných služeb KGB. Členové Prognostického ústavu se stali předsedy všech vlivných i málo vlivných vznikajících politických stran.

Předlistopadoví oligarchové se proměnili v postkomunistické, polistopadové oligarchy a papaláše, a spolu se členy bývalého Prognostického ústavu u nás po Listopadu utvářeli politický, ekonomický a společenský život, propojovali svoje podnikání s politikou a vytvářeli zde politický byznys, postavený na korupci a protekci. Tím se pro naše politiky stala korupce normou. Předlistopadoví oligarchové si rozebrali po komunistickém klondajku zbylý státní majetek a zbytečky tohoto klondajku si vyzobávali postkomunističtí straníci.

Pozoruhodným vyzobáváním byly kritiky polistopadového politického byznysu. Prvním kritikem byl Miloš Zeman, a jak skončili jeho čisté ruce, víme všichni. A falešný zápas za čistotu politiky se rozjel na plné obrátky jako výnosný podnik. Pokud se premiér postavil mocným polistopadovým oligarchům, do půl roku byl odstraněn z politiky. S tímto novým, iluzivním programem vznikají mnohé politické strany. Úspěšnými podniky byly Věci veřejné Víta Bárty, pak Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a nyní jde o ANO Andreje Babiše, ve kterém politický byznys vrcholí.

Andrej Babiš se svými důvěrnými znalostmi komunistické éry, je nejúspěšnějším polistopadovým politickým podnikatelem, který má nakročeno k totálnímu ovládnutí české společnosti na podkladě důslednému propojení moci politické, zákonodárné i výkonné, ekonomické a mediální. To je základ pro úspěšné, nedemokratické ovládnutí společnosti, podobné tomu, co zde polodemokraticky předvedli komunisti ve svém Vítězném únoru 1948.

Andrej Babiš udělal chybu, že v tandemu Babiš-Zeman poněkud předběhl dobu. Přecenil to, že skrze politiku ovládá policii a justici a s pocitem velikého mocipána se dopustil nepřijatelných cest. Po vzoru ruských oligarchů, kteří masmédii ovládají myšlení ruských občanů, si Babiš nakoupil masmédia a dokonce vydává svoje propagační noviny.

Andrej Babiš nepotřebuje stoprocentní politické myšlenkové ovládnutí společnosti, stačí mu jeho třiceti procentní politické vítězství. A k tomu má nakročeno vynikajícím způsobem. Pomocí svých lidí drží ve svých rukou tisk a internet, zjevně má velmi dobře asertivně vycvičené svoje inteligentní politiky, Havlíčka, Schillerovou, Vildumdetzovou, Vondráčka, Juchelku a další, jejich trolloidní přístup těžko zvládají politici vládní pětikoalice, kteří v souboji o vládní informace často prohrávají v souboji s Babišovou propagandou.

Andrej Babiš je vysoce vychytralý prospěchář, který je schopen svoje provize polistopadovým postkomunistickým oligarchům argumentovat tak, že chudý lid věří tomu, že jde o jejich prospěch. Pokud bych měl tyto manýry všechny vypsat, tak by mi na to tento text nestačil. A obyčejní lidé mu na to naskakují a nejsou schopni pochopit, že plošnými opatřeními pomoc chudým je mnohonásobně nižší, než stejná pomoc bohatým. A co pak se státními dluhy?

Prostě a jednoduše, Andrej Babiš má vysoce efektivně našlápnuto na post prezidentského úřadu s doživotní beztrestností a na politické vítězství ANO ve volbách. Andreje Babiše nejspíše nahradí Radek Vondráček a v této sestavě tandemu Babiš-Vondráček již totální ovládnutí společnosti nás těžko mine!

Budeme schopni to do voleb prohlédnout? Babišovi lidé společně s Okamurovými, se usilovně snaží blokovat vznik zákonů, které by mohly omezit polodemokratické, totální převzetí moci v Česku komunistickým manévrem.

Reklama