Reklama
 
Blog | Bohumír Šimek

Kdy konečně sundáme náhubky?

Babišova vláda nařizuje, že se smíme shromažďovat jen jako bezinfekční, tedy jen plně očkovaní, po prodělání koronavirové infekci a čerstvě otestovaní. Ale náhubky většinou být musí dál! Proč?

Mnoho občanů to bere úkorně, jako symbol potupy, a stále více revoltují. Není divu, když vládní politici svá nařízení nedodržují. Proč se stejně svobodomyslně nestaví k nám obyčejným lidem? Jen pro chudý lid musí být přísnost? Jen chudý lid má být trestán?

Dnes již při imunitě získané očkováním nebo proděláním nemoci (nejlepší je imunizace obojí cestou!) nám již nehrozí těžší průběh koronavirové infekce ani smrt. Umírat budou prakticky jen ti z nás, kteří se nenechali naočkovat. Je to jen jejich svobodné rozhodnutí a odpovědnost, pokud chtějí riskovat úmrtí, a jen naše hloupost, pokud jim to opakované testování platíme ze svých peněz na svoji zdravotní péči.

Občanská revolta proti vládním nařízením je v demokratickém státě přirozená, jestliže naši vládní politici se chovají v duchu „Quod licet Jovi non licet bovi“ (my jsme bohové a vy jste volové). Ale ve skutečnosti jde o něco úplně jiného. Jde o přístup k mezilidským vztahům, rozdílnost pravicového a levicového pohledu.

Pravicový pohled, který u nás prakticky absentuje, představuje důvěru k druhému člověku. Každý má právo mít dostatek informací, aby se mohl svobodně rozhodnout, jak se má chovat, aby sobě a druhým neublížil. Podle toho se možná chovají naši politici.

Levicový pohled se opírá o nedůvěru k druhému člověku, podceňuje informovanost občana a občan se nesmí svobodně rozhodovat, protože politici jeho schopnosti podceňují. Z toho plynou vládní nařízení a sankce za nedodržení příkazů. Bohužel, tento méně úspěšný přístup se stal u nás po Listopadu dominantním a je pokračováním komunistického myšlení.

V tomto duchu je třeba vnímat občanské revolty, ke kterým dochází. Václav Klaus se však ve své revoltě odlišuje svým destrukčním myšlením vůči naší vládě, ale i vůči Evropské unii, kde podporuje rozvracečské strany v Evropě. Příkladem je jeho projev na kongresu Alternativy pro Německo.

Pravicový přístup s racionálním přístupem k nošení respirátorů a roušek tedy nepřichází v úvahu. Vracíme se z léta do podzimu, a to je doba, ve které virózy nabývají na síle.  Nemocnost na koronavirus opět stoupá, reprodukční číslo opět roste, porostou hospitalizace pro koronavirózy a porostou opět úmrtí. Nikdo se v současné době neodváží zavelet: Sundejte roušky a žijte normální, svobodný život! Naše společnost na to prý není připravená.

Z tohoto hlediska je také levicová centralizace zápasu s infekcí neproduktivní a je omezená ve svém fungování. Zápas s jakoukoliv infekcí má ležet na bedrech Okresních hygienických stanic, které jediné mají možnost znát své místní podmínky a mohou efektivně rozhodovat o otevření a zavření jakéhokoliv podniku, školy, úřadu, koupaliště a kultury.

Jedinou dlouhodobou ochranou společnosti je rovnováha mezi koronavirem a lidmi. Jde o dostatek reaktibility občanů na setkání se s infekcí skrze imunizaci proděláním nemoci nebo očkováním. Při varietě alfa byla požadována proočkovanost 60%, u variety delta je udávaná potřebná proočkovanost 80-90%, ideálně prakticky sto procent.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch slibuje sundání respirátorů při proočkovanosti 75%, k čemuž máme ještě hodně daleko. Myslí si, že toho dosáhneme v listopadu. Tomu mnoho nevěřím, protože síla desinformačních serverů a přeposílaných mailů je mnohem větší, než si dokážeme představit.

Domnívám se, že již při současné poloviční proočkovanosti společnosti nám nehrozí, že naše zdravotnictví opět nezvládne zdravotní péči a ty nejtěžší případy necháme opět umírat doma bez zdravotnické péče. Ostatně i odborné predikce to tak vnímají.

A tak já už bych se nebál vrátit společnost k normálu, včetně ukončení povinnosti nosit respirátory. Nečekal bych na aktivaci destruktivní lůzy. Zahlcení zdravotní péče, kterému došlo letos na jaře, nám již nehrozí. Právě toto jarní promoření naší společnosti koronavirem se zbytečnými úmrtími desetitisíců se stává profitem naší společnost vzhledem k okolním státům. Navíc každý z nás se již mohl nechat naočkovat. Umírat na koronavirus budou již jen nenaočkovaní a je to již jen a jen jejich svobodné rozhodnutí.

Ostatně nařízení vlády již skoro nikdo nedodržuje, respirátory prakticky nikdo nenosí, kromě věřících v kostelích a snad ve velkoobchodech, kde mají u vchodu strážce pořádků. V restauracích již dávno u stolů nesedí jen čtyři štamgasti, ale kolik se jich tam na lavice vejde těsněji než sýkorky na drátech před odletem. Bohužel mezi nimi sedí bez roušek i nenaočkovaní.

Koronavirová infekce není jen chřipečka! Postihuje především plíce typickým virovým převážně intersticiálním zánětem s možností udušení člověka a prakticky s trvalou následnou dušností. Ale ohrožuje i srdce, mozek, ledviny, zažívací trakt a ucpávání cév tromby. Naše zkušenosti s koronavirem jsou stále nedostatečné. A není to onemocnění nebezpečné jen pro seniory, umírají mladší, statní, produktivní jedinci a ohrožuje i naše děti.

Jsem rád, že jsem prodělal lehkou formu variety alfa i lehkou formu variety delta, a že mám první dvě dávky očkování Prizer-BioNTech. Nyní půjdu na třetí dávku. Kombinace protilátek přirozených a získaných očkováním je nejbezpečnější. A roušky? Budu nosit podle svobodného uvážení, zda je to potřebné, i kdyby vláda umožňovala je sundat a nenosit!

…………………………………………………………..

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-co-nam-doopravdy-rika-vojtech-rousky-nesundame-nikdy-173978#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Bp0EkTRkGy5-202109070546&dop_id=173978&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

P.S.

Jsem si vědom, že se mi to snadno mluví, když nenesu odpovědnost za potenciální smrt dalších lidí. Přesto vnímám, že je nejvyšší čas, včas rozvolnit společnost ke svobodnému chování přes všechna rizika a nedostatečnosti v naší společnosti, přes nízkou proočkovanost naší společnosti, pro nedostatečnou proočkovanost seniorů a našich dětí.

Svoboda společnosti předpokládá řádnou informovanost, za kterou v současnosti vděčíme především veřejnoprávní České televizi pod vedením Petra Dvořáka, zvýšit tlak na očkování zejména mezi seniory a školní mládeží, a nošení roušek doporučit jen pro případy delších kontaktů s neznámými osobami.

Varieta delta, která nyní i u nás dominuje, je agresivnější, ale při racionálním chování občanů nebude průběh nemoci tak těžký a tlak na hospitalizace také bude přijatelný. Pročkována je pouze polovina populace, ale díky masivnímu promoření na jaře bude imunizace společnosti podle mých odhadů nejméně na 70-80 procentech. Stabilizace vztahu koronaviru se společností není ještě na úrovni chřipky, ale již bych se nebál uvolnit společnost do fáze dobrovolného, racionálního přístupu.

Aby občané nebrali vládní nařízení úkorně, měl by být zápas s koronavirem řízen na úrovni okresů podle místní epidemické situace. Vládní nařízení na úrovni celostátní bude již převážně vnímána jako neodpovídající šikana.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama