Reklama
 
Blog | Bohumír Šimek

Chceme porazit covid?

Cílem je stabilizovat vztah mezi koronavirem a člověkem podobně, jak stabilizovaný ho máme vůči chřipce. Většinou chřipka probíhá bez větší naší pozornosti, mnozí onemocní těžce, několik tisíc nás ročně zemře.

Vlády celého světa kolem toho přešlapují a neví, jak do toho. Protože koronavirus je mnohem zrádnější a nebezpečnější než chřipka, je problémem zvolit nejlepší cestu imunizace společnosti. Máme dvě možné cesty: Přirozená imunizace cestou prodělání nemoci, která představuje miliony mrtvých. Nebo imunizace celé společnosti vakcinací, což je velmi problematické pro šířící se nedůvěru k medicínským řešením, pro šíření nevědeckého alternativního myšlení, které zde zahájila ruská desinformační hybridní válka, a které si ochotně šíříme mezi sebou již sami.

Co s tím, když imunizace společnosti vakcinací je díky alternativnímu myšlení politicky neprůchodná? Vláda, která nařídí povinné očkování, přijde v příštích volbách o mnoho hlasů. Nařídit povinnou vakcinaci součástem nezbytné infrastruktury, jako jsou zdravotníci, policie, hasiči, vojáci a další? Nedojde tím k omezení obranyschopnosti naší společnosti, když dojde ke snížení počtů v těchto strukturách o nepřátele vakcinace?

Alternativní myšlení na nejrůznějších desinformačních serverech a šířené maily mezi seniory brzdí možnosti imunizace společnosti a její stabilizace vůči koronaviru. V důsledku toho se zpomaluje návrat k normálnímu životu a státy po celém světě budou ještě dlouho zmatkovat a nevědět, co s tím.

Úspěšné státy mají proočkováno více než devadesát procent obyvatel, některé státy očkují už i děti bez ohledu na schválení vakcíny, některé státy (Dánsko) ochránili především seniory v domovech důchodců jejich naočkováním včetně personálu a dvakrát týdně prováděnými PCR testy. Některé státy jsou stále „best in covid“ v počtu zemřelých a zdravotnictví na hraně selhání zdravotní péče. Položme si otázku, jak stabilizaci společnosti urychlit a toto zmatečné období zkrátit.

Základem tohoto je vědomí, že zrádnou koronavirózu šíří očkovaní i neočkovaní, statisticky očkovaní poněkud méně. Přenos infekce neočkovanému znamená průběh koronavirózy spíše těžší než lehčí, zátěž zdravotní péče, která jede na hraně možného, a častější zbytečnou smrt. Přenos očkovanému způsobí průběh většinou lehčí, často nepoznaný, vzácnější je nutnost hospitalizace a výjimečně i úmrtí.

My chceme dosáhnout toho, aby většina průběhů byla lehkých, ale než dojde k dostatečné imunizaci společnosti, musíme bránit zbytečným úmrtím. Zastavení společnosti lockdownem? Zničíme zem ekonomicky! Omezíme školní výuku? Klesneme vzděláním na úroveň rozvojových zemí!

A tak vidím nejvhodnější cestu významného omezení šíření koronavirózy v testování PCR testy bez ohledu na to, zda někdo je či není očkován! Pokud nařídíme test PCR před vstupem do zaměstnání, před vstupem do školy, před vstupem do restaurace, před vstupem do divadla a jiných hromadných akcí, pak prakticky zastavíme šíření koronaviru!

Užívat antigenní testy je nesmysl! Proč? PCR testy informují o viróze od jejího počátku, od nakažení. Antigenní testy mohou být pozitivní až po určité době úspěšného zápasu koronaviru s člověkem. Jejich pozitivita je teprve po několika dnech, po které infekci semeníme ve společnosti!

Proto má smysl dělat jen PCR testy! Ano, je to dražší. Ale účinnější! Jenže u nás toho zatím nejsme schopni, protože jsme přes léto nenavýšili možnosti našich laboratoří! Na PCR test musí navazovat dokonalé trasování! Pro to jsme také neudělali vůbec nic!

Po realizaci tohoto dočasného omezení a nošení respirátorů ve vnitřních prostorách dojde k okamžité stabilizaci zdravotní péče, protože se prakticky zastaví šíření infekce. Tato opatření by měla být zachována do dostatečné imunizace společnosti.

Nezapomeňme, že veškerá omezení občanů vyhláškami ministerstva zdravotnictví jsou politická rozhodnutí. Bohužel i mnohá odborná rozhodnutí jsou řízena politicky. Já stavím jen na biologii a medicíně. Moje doporučení jsou dražší, ale významně funkčnější. Zkuste si to ověřit!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama