Reklama
 
Blog | Bohumír Šimek

Piráti nebo teroristi?

Vladimír Vladimírovič Putin a Alexander Lukašenko se chovají jako páni světa bez ohledu na vnitrostátní i mezistátní politiku! Rusko a Bělorusko soustavně porušují mezinárodní úmluvy!

Od nástupu Vladimíra Vladimíroviče Putina k moci se v Evropě rozjela ruská hybridní válka. Začalo to vznikem petrohradské líhně trollů, vstupováním do nejrůznějších diskusí a jejich rozbíjení, bez vztahu k pravdě, rozesíláním nejrůznějších hoaxů a fake news, vytvářením nového myšlenkového prostoru navazujícího na komunistickou éru a vytvářejícího novou, proruskou bublinu, ve které se občané uzavírají ve své iluzi pravdy.

Ostudným zapojováním lidí v atakované zemi ubývá gramatických chyb a tolik charakteristického komunistického ptydepe. Takže v současnosti již tyto přeposílané falešné zprávy se vyznačují pouze agresivitou, vulgaritou a obtížně ověřitelnými informacemi, které jsou směsicí pravd, polopravd a lží. U nás je asi padesát proruských internetových stránek a redakcí, které často již ovládají jen členové nově vzniklých proruských bublin.

Že je to nebezpečné pro atakovanou zemi, není třeba zdůrazňovat. V některých zemích v těchto proruských bublinách jsou zapadlí i nejvyšší vládní činitelé. Ale každý, kdo podlehne této proruské bublinové masáži, je pro stát nebezpečný, a nemusí jít o nejvyššího velitele vojsk této země. Touto bublinou zpracované obyvatelstvo je nakročením k ovládnutí napadené země.

Ruský geohistorický narativ utvrzuje ruské občany v přesvědčení, že celý východní komunistický blok stále patří k sobě. Bývalý Sovětský svaz se svými socialistickými satelity by se opět mohl stát jednou velkou unií v podobě Ruské federace.

Putin zatím postupoval drobnými válečnými taženími v tomto prostoru, pak pomocí „zelených mužíků“ obsadil ukrajinský Krym a přiřadil ho k Ruské federaci. Ve východní Ukrajině rozpoutal válečný konflikt a s proruskými separatisty zde chce vytvořit nový stát Novorusko, který by postupně mohl začlenit do Ruské federace.

Agresivní Putin rozumí jen agresivní odpovědi. Dosud se zjevně odpovědi Evropské unie a USA jen vysmívá, protože je přesvědčen, že se budou chtít vyhnout třetí světové válce. Ale stále provokuje a provokuje. K sestřelení malasijského civilního letadla se nepřizná. Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

Pod přímým řízením Putina specielní armádní oddíly GRU 29155 vraždí po světě nepohodlné lidi. Nyní známe konkrétní případy z Velké Britanie, Bulharska a naší země ve Vrběticích. Vraždí lidi a ničí majetek, který jim nepatří. Vždyť tyto ruské nepřátelské akty jsou prakticky vyhlášením války dané zemi! Ve Vrběticích zavraždí dva lidi a nás pak napadnou, že jsme jejich nepřátelé!

O agresivitě ruského imperialismu jsem si nikdy nedělal iluze. Ale pro mne stále zůstává záhadou, proč naši komunisti a okamurovci tuto ruskou agresi podporují. Proběhlý komunistický puč ve Vítězném únoru 1948 byl proveden pod ochranou Stalina a sovětské vlády. Možná komunisti mají pocit, že by ten puč pomocí Rusů mohli zopakovat.

A nejnověji Alexander Lukačenko se unesením cizího letadla projevil jako pirát! Nebo terorista? Jde o zcela bezprecedentní přístup k mezinárodním právům. Unesli letadlo, ohrozili jeho pasažéry, aby zavřeli jednoho pasažéra do basy.

To je zcela bezprecedentní, čeho se tito dva samozvaní vládci světa dopouštějí!

MUDr. Bohumír Šimek

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama